Nvidia představuje procesor Tegra 4 a konzoli Project Shield

Android |

Společnost Nvidia si za poslední roky vybudovala velmi dobré jméno. Procesory Tegra používají ve svých zařízeních producenti napříč cenovým spektrem, od těch levných, po ty úplně top. Není tedy divu, že se u Nvidie snažili vyrobit další vynikající procesor.

Nvidia představuje procesor Tegra 4 a konzoli Project ShieldSpolečnost Nvidia si za poslední roky vybudovala velmi dobré jméno. Procesory Tegra používají ve svých zařízeních producenti napříč cenovým spektrem, od těch levných, po ty úplně top. Není tedy divu, že se u Nvidie snažili vyrobit další vynikající procesor.

Project ShieldČtvrtá generace zachovává stejné hardwarové složení jako Tegra 3, tedy čtyři hlavní jádra, plus jedno navíc pro méně náročné aplikace. Podle Nvidie se uvnitř nachází 72 GPU jáder a celý čip je vyroben zcela novou, 28nm technologií.

Nvidia Tegra 4 bude podporovat (nebo už vlastně podporuje) textury s vysokým rozlišením, HDR a také funkci, kterou Nvidia nazývá computational photography engine. Čip bohužel stále nepodporuje LTE, a tak hlavním producentem čipů s podporou LTE zůstává Qualcomm.

Spolu s novým procesorem oznámila Nvidia vývoj vlastní herní konzole, která nese název Project Shield. Poháněná novým čipen Nvidia Tegra 4 a operačním systémem Android, nabídne konzole pětipalcoý displej s hustotou 294 pixelů a rozlišením 720p, slot pro microSD karty. Konzole bude umět přehrávat video v rozlišení 4000K skrze HDMI a také streamovat hry z domácího počítače, za předpokladu, že bdue vybaven kartou Nvidia GeForce GTX 650 nebo vyšší. Project Shield se má na trhu objevit ve druhé čtvrtině roku 2013.Úvodní foto: NvidiaKomentáře