Američané o mobilní peněženku zatím nejeví zájem

Android |

Téměř 80 procent Američanů buď o mobilní peněženku, která umožňuje platit v obchodech za nákupy prostřednictvím smartphonu, nemá zájem, nebo o této službě doposud neslyšelo.

Američané o mobilní peněženku zatím nejeví zájemVyplývá to z nové studie společnosti Retrevo a jedná se o velmi špatnou zprávu pro zastánce technologie Near Field Communication (NFC), která umožňuje dvoustrannou komunikaci mezi mobilním zařízením a bankou nebo obchodem. Technologie funguje tak, že s telefonem, jenž podporuje NFC, uživatel přejede po nákupu přes speciální čtečku a částka se mu odečte z účtu. O NFC se hodně začalo mluvit v květnu, kdy Google představil svůj mobilní platební systém založený na této technologii s názvem Google Wallet. Google svou novou službu začne testovat v létě v San Francisku a New Yorku. V současné době je technologie NFC široce rozšířena v Japonsku a Jižní Koreji.

Nový průzkum společnosti Retrevo však ukazuje, že Američané nejsou z mobilní peněženky příliš nadšeni. Z tisícovky respondentů, kteří se průzkumu účastnili, má o placení v obchodě za pomoci mobilního telefonu zájem pouze 21 % uživatelů. Situace je diametrálně odlišná u vlastníků iPhonů od společnosti Apple. U nich má podle studie zájem o placení pomocí svého příštího mobilního telefonu 45 % respondentů (iPhone 4 NFC nepodporuje).

 

Úvodní foto: © ta-samava - Fotolia.com
Komentáře