Android 4.4 KitKat. První pohled na nový systém

Android |

Společnost Google představila nejen smartphone Nexus 5, ale také nový operační systém Android 4.4 s přezdívkou KitKat, který jej pohání. Operační systém se brzy rozšíří také na desítky dalších zařízení s Androidem.

Android 4.4 KitKat. První pohled na nový systémSpolečnost Google představila nejen smartphone Nexus 5, ale také nový operační systém Android 4.4 s přezdívkou KitKat, který jej pohání. Operační systém se brzy rozšíří také na desítky dalších zařízení s Androidem.

Mezi nové funkce patří například pokyn „Ok Google“, který uživatelům umožňuje zadávat hlasové příkazy pro přehrávání hudby nebo třeba vyhledávání na Google. Novou funkcí je také Immersive mode, který schovává informace o síti, Wi-Fi a další věci, které nejsou potřebné ve chvíli, kdy si chcete číst, sledovat filmy nebo hrát hry.

Google upravil také minimální požadavky, takže KitKat teoreticky nainstalujete i na zařízení s 512 MB operační paměti. Verze 4.4 dokáže optimalizovat dostupnou paměť, takže je mnohem jednodušší dělat dvě věci zároveň. Systém umí i vylepšit odezvu dotykového displeje. Nová aplikace Hangouts obsahuje podporu pro SMS a MMS, mobilní tisk a Google Drive jsou do systému přímo integrovány. Toť první informace o Androidu 4.4 KitKat, ještě se mu zde budeme věnovat. Prozatím můžete navštívit oficiální stránky Androidu.Úvodní foto: GoogleKomentáře