Chromebook HP 11 G4 do ruky každého malého školáčka

Android |

Máme rádi vzdělávání, kdo by neměl? Proto nás vždy potěší speciální edice počítačů, která je k této bohulibé činnosti určena. Teď vážně, HP představilo Chromebook 11 G4, který je určen pro školy a výukovou činnost.

Chromebook HP 11 G4 do ruky každého malého školáčkaMáme rádi vzdělávání, kdo by neměl? Proto nás vždy potěší speciální edice počítačů, která je k této bohulibé činnosti určena. Teď vážně, HP představilo Chromebook 11 G4, který je určen pro školy a výukovou činnost.

HP Chromebook 11 G4A protože je určen převážně dětem, jsou jeho okraje a hrany pogumované, takže by měl vydržet pád na zem (doufejme, že ne jen jeden) z výšky 0,7 m. Displej o velikosti 11,6 palců s rozlišením 1366 x 768 pixelů je možné otevřít do úhlu 180 stupňů, což je fajn, když jsou děti na zemi a koukají na displej společně shora. Uvnitř je procesor Intel Celeron N2840 Bay Trail a kromě Wi-Fi, je možné koupit verzi se 4G LTE internetem.

Baterie by měla vydržet až 9,5 hodiny, což je jistě dobrá hodnota, není nic otravnějšího, než pobíhat mezi několika na zemi položenými počítači a jejich kabely. Další vychytávkou, kterou je třeba ocenit, je klávesnice, která je odolná vůči polití. Je vidět, že HP skutečně myslelo na to, že počítač budou využívat děti.

Základní verze Chromebooku 11 G4 se bude prodávat se 2 GB operační paměti RAM a 16 GB místa pro ukládání dat, v nabídce však bude také výkonnější varianta se 4 GB RAM a 32 GB místa. Paměť je u obou variant možné rozšířit díky SDXC kartám, nechybí ani USB 3.0, HDMI a Bluetooth 4.0. Výkonnější varianta vydrží na jedno nabití o hodinu méně. Základní verze bude stát 199 dolarů.Úvodní foto: HPKomentáře