Do České republiky a na Slovensko se chystá velký tablet Asus P1801-T

Android |

Asus představil nový typ přenosného počítače typu All-in-One s označením P1801-T, který využívá operačního systému Android a nabízí velký 18,4“ multidotykový displej s Full HD rozlišením.

Do České republiky a na Slovensko se chystá velký tablet Asus P1801-TAsus představil nový typ přenosného počítače typu All-in-One s označením P1801-T, který využívá operačního systému Android a nabízí velký 18,4“ multidotykový displej s Full HD rozlišením.

Asus portablePři použití na stole může uživatel pomocí vestavěného stojanu nastavit displej do požadovaného úhlu. Kromě toho je zařízení vybaveno integrovanou rukojetí zaručující snadné přenášení po celém domě. Vestavěná baterie zvládne pět hodin nepřetržitého přehrávání filmů v rozlišení Full HD 1080p. K dispozici je i speciální software, který umožňuje bezdrátové připojení k počítačům PC a Mac a streamování multimediálního obsahu pomocí funkce vzdálené plochy.

Velký displej zaručuje pohodlnější práci s aplikacemi a webovým obsahem a spolu s 10bodovým multidotykovým ovládáním umožňuje pohodlnější hraní her nebo používání různých virtuálních klávesnic. Displej s technologií IPS nabízí ostrý obraz s širokými pozorovacími úhly 178 stupňů. Stereofonní reproduktory pracují s technologií Asus SonicMaster .

Novinku pohání čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 3 s 12jádrovou jednotkou GPU. Hardwarové dekódování videa se stará o plynulé přehrávání Full HD obrazu. Operační systém Android 4.2 Jelly Bean umožňuje přístup k nejrůznějším aplikacím, hrám a dalšímu obsahu prostřednictvím obchodu Google Play.

Pomocí portu micro USB lze k počítači připojit klávesnici a myš (součástí balení je USB adaptér), které lze používat u náročnějších pracovních aplikací, jako je například textový editor nebo tabulkový procesor. Přenosný počítač Asus AiO můžete také bezdrátově připojit k počítačům PC a Mac a streamovat multimediální obsah pomocí softwaru systému Android pro ovládání vzdálené plochy.

Novinka se začne v Česku a na Slovensku prodávat příští týden za 15 449 Kč, resp. 590 euro s DPH.Úvodní foto: AsusKomentáře