Google Ara na testech: Příliš velký displej a mizerné kamery

Android |

Ještě nedávno byl projekt Ara pouze projektem na papíře, možná prototypem, který nebylo možné si osahat ani pořádně vyzkoušet. Modulární zařízení by mohlo být revolucí mobilních přístrojů a nyní se poprvé objevilo také na testech.

Google Ara na testech: Příliš velký displej a mizerné kameryJeště nedávno byl projekt Ara pouze projektem na papíře, možná prototypem, který nebylo možné si osahat ani pořádně vyzkoušet. Modulární zařízení by mohlo být revolucí mobilních přístrojů a nyní se poprvé objevilo také na testech.

Původně měl být projekt oficiálně spuštěn v roce 2015, ale vypadá to, že se ho dočkáme až letos. Na stránkách GFXBench se objevilo zařízení s displejem o velikosti 13,8 palců, Full HD rozlišením, procesorem Qualcomm Snapdragon 810 a operačním systémem Android Marshmallow. Moduly s úložištěm mají kapacitu 10 a 25 GB.

Tablet je vybaven všemi možnými anténami a senzory, na které jsme zvyklí – nechybí ani dvojice kamer, GPS a Bluetooth. Rozlišení zadní kamery je velmi základní (0,3 megapixelu a VGA), ale jistě můžeme očekávat i lepší modulární kamery. Přední senzor pod čočkou má rozlišení 4,8 megapixelu, to je lepší. Trochu nás zaráží velikost zařízení, původně mělo totiž jít o chytrý telefon, ale jistě se nejedná o poslední Ara test.Úvodní foto: GoogleKomentáře