MWC 2013: Asus FonePad - tablet jako na zavolanou

Android |

ASUS představil na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně FonePad, sedmipalcový tablet, který je vybaven 3G modulem a dokáže nabídnout funkce obvyklé u chytrých telefonů s operačním systémem Android, v tomto případě ve verzi 4.1.

MWC 2013: Asus FonePad - tablet jako na zavolanouAsus představil na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně FonePad, sedmipalcový tablet, který je vybaven 3G modulem a dokáže nabídnout funkce obvyklé u chytrých telefonů s operačním systémem Android, v tomto případě ve verzi 4.1.

Asus FonePadZajímavostí je také použitý procesor - o výkon FonePadu se stará Intel Atom Z2420 s taktem 1,2 GHz. Novinka disponuje jasným IPS displejem se širokými pozorovacími úhly a HD rozlišením (1280 x 800). FonePad bude v České republice v prodeji od dubna.

Novinka váží 340 gramů a její profil měří jen 10,4 mm. Tablet pohání procesor Intel Atom Z2420 zajišťující plnou kompatibilitou s operačním systémem Android. Dokáže přehrávat hardwarově akcelerovaná 1080p Full HD videa a na jedno nabití vydrží až devět hodin. Sedmipalcový displej rozpozná až 10 dotyků najednou a disponuje HD rozlišením 1280 x 800 bodů.

Vestavěný 3G modul s podporou HSPA+ umožňuje neustálé připojení mobilního zařízení Asus FonePad k internetu, rychlé stahování aplikací z Google Play nebo plynulé streamování audia a videa. Díky plné podpoře 3G, vestavěnému digitálnímu mikrofonu potlačujícímu okolní hluk nebo volitelnému bluetooth headsetu lze tablet využívat také k hlasovým hovorům.
FonePad je vybaven 16 GB pamětí pro ukládání dat, kterou může uživatel rozšířit až o dalších 32 GB pomocí microSD karty. Tablet má přední kameru s rozlišením 1,2 Mpx určenou hlavně pro videohovory. Nechybí ani zvuk díky technologii Asus SonicMaster a MaxxAudio 3.


Dostupnost a cena

Asus FonePad a navazující příslušenství bude v ČR v prodeji od dubna 2013. Ceny zařízení a příslušenství budou ještě upřesněny.Úvodní foto: AsusKomentáře