Nové multimediální přehrávače Sony Walkman ZX1 a F s Androidem

Android |

Od té doby, co jsou tu s námi chytré telefony, se prodeje obyčejných hudebních přehrávačů, ale i multimediálních zařízení do kapsy, začaly dramaticky propadat. Snad jediný výrazný úspěch slavila společnost Apple se svými iPody.

Nové multimediální přehrávače Sony Walkman ZX1 a F s AndroidemOd té doby, co jsou tu s námi chytré telefony, se prodeje obyčejných hudebních přehrávačů, ale i multimediálních zařízení do kapsy, začaly dramaticky propadat. Snad jediný výrazný úspěch slavila společnost Apple se svými iPody.

Za jejich úspěchem stála ale spíš marketingová kampaň a obrovská podpora společnosti než fakt, že by byly v něčem (přehrávání hudby) výrazně lepší než konkurence. Výjimkou by snad mohl být iPod Touch, který je vlastně předchůdcem všech dnešních tabletů. Díky Wi-Fi, fotoaparátu, Bluetooth a dostatečnému výkonu zvládne skoro totéž, co jeho větší kolegové. Byl to vlastně první malý počítač do kapsy.

Je proto s podivem, že se žádný z ostatních výrobců neodhodlal vyrobit vlastní malý počítač do kapsy. V nabídce jsou přehrávače s pevnými disky, barevnými displeji, občas s Wi-Fi nebo paměťovým slotem, ale kolik dokážete jmenovat přehrávačů, které nabízejí Wi-Fi a fotoaparát a nejsou mobilními telefony?

První kroky v tomto směru dělá společnost Sony, společnost, který nám přinesla vůbec první osobní hudební přehrávač na světě – Walkman. Její nový přehrávač poběží ne operačním systému Android. Bude se jmenovat ZX1. Nabídne dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz, čtyřpalcový displej s rozlišením 480 x 854 pixelů, NFC technologii, Bluetooth a dokonce 128 GB paměti Flash.

Další přehrávač s označením F bude také vybaven dvoujádrovým procesorem, čtyřpalcovým displejem se stejným rozlišením. Jen kapacita bude menší a sice 16, 32 nebo 64 GB. Sony bohužel nic nepíše o tom, zda budou jeho přehrávače vybaveny kamerou nebo grafickým čipem. Produkty jsou primárně určeny pro Japonsko a Asii.Úvodní foto: SonyKomentáře