Nový Android bude řádně zabezpečen

Android |

Google integruje do nadcházející verze Androidu technologii Samsung Knox, která mu má pomoci čelit výzvám trendu podnikové mobility.

Nový Android bude řádně zabezpečenSpolečnosti Samsung a Google oznámily, že část technologie Samsung Knox bude integrována do příští verze operačního systému Android. Ta bude obsahovat řadu nových funkcí pro podnikové uživatele a IT správce, jako například samostatné kontejnery pro správu a zabezpečení podnikových dat.

Spolupráce firem Samsung a Google má být odpovědí na sílící poptávku po bezpečné mobilní platformě. Zároveň má zajistit, aby nebylo ohroženo koncového uživatele při využívání zařízení pro práci i pro osobní komunikaci.

Samsung uvádí, že Knox je v současné době jediným poskytovatelem Androidu, který dodává ochranné a vládou certifikované mobilní zabezpečení, které je v souladu s klíčovými normami vlády USA a Ministerstva obrany (DoD) a s dalšími požadavky na zabezpečení mobilních zařízení.

Samsung nabízí prostřednictvím Knox komplexní správu a úložiště aplikací. Kromě součástí Samsung Knox, které budou zařazené do nové generace platformy Android, bude Samsung i nadále rozvíjet své specializované služby, jako jsou Knox EMM a Knox Marketplace.

Zdroj: SamsungÚvodní foto: © babimu - Fotolia.comKomentáře