Nový Chromebook jako MacBook killer? Asi těžko...

Android |

Google I/O se blíží mílovými kroky, takže již v květnu se kromě nového Androida (a spousty dalších věcí) dočkáme také nových Chromebooků.

Nový Chromebook jako MacBook killer? Asi těžko...Google I/O se blíží mílovými kroky, takže již v květnu se kromě nového Androida (a spousty dalších věcí) dočkáme také nových Chromebooků.

Ty jsou často označovány jako levné netbooky, ale nemusí to tak být i nadále. Změnit by to mohl nový Chromebook pixel. Mimochodem betaverze Androidu N byla poprvé zveřejněna 9. března. Poslední Chromebook pixel rozhodně není žádné ořezávátko, prodává se za tisíc a více dolarů, ale Google by měl nabídnout ještě výkonnější varianty. Na fórech pro Chromium OS se objevují dizkuze o specifiakcích a vypadá to nadějně.

Podle některých by nový Chromebook mohl nabídnout až 16 GB operační paměti RAM, procesory Intel Skylake a podsvícenou klávesnici. Zatím se mluví o zařízení s kódovým označením „chell“, ještě nebylo přímo potvrzeno, že se jedná o Chromebook, ale je to možné. Vyloučena není ani možnost rivala pro MacBook s podporou ChromeOS a Androida. Macbooky ovšem nejsou jen výkonné a designově povedené počítače, opravdu se na nich dá pracovat a můžete na nich používat všechen myslitelný software. ChromeOS se prozatím takové podpoře netěší. Software pro Windows se nedá na ChromeOS přímo instalovat, takže se buď můžete snažit jej nainstalovat přes Vine nebo jiným způsobem (přes server). Má-li být nový Chromebook konkurentem pro MacBook, bude potřebovat více než jen výkonný hardware.Úvodní foto: GoogleKomentáře