Nvidia Shield s procesorem Nvidia Tegra 4 je v prodeji

Android |

Herní konzole Nvidia Shield se nám trochu opozdila, nicméně nyní je tu! Již dnes je možné si ji předobjednat. Za 299 dolarů bude k mání verze s 16 GB paměti.

Nvidia Shield s procesorem Nvidia Tegra 4 je v prodejiHerní konzole Nvidia Shield se nám trochu opozdila, nicméně nyní je tu! Již dnes je možné si ji předobjednat. Za 299 dolarů bude k mání verze s 16 GB paměti.

Konzole měla být původně v prodeji od 27. června, ale nedostala zelené světlo, údajně šlo o nějaký mechanický problém, který snad Nvidia vyřešila ke spokojenosti všech. Informace o obejdnávkách na konzoli se poprvé objevila na stránkách Gamestop. Podle informací by se první konzoly mohly ke svým natěšeným majitelům dostat již ke konci července.

Otázkou s velkým O, kterou je třeba se trochu zabývat je, zda zcela jistě potřebujeme na trhu další herní tabletokonzoli? PS Vita šla do pekel, neslavně dopadla také konzole Nintendo Wii U. O PS4 a konzoli Xbox One se mluví velmi rozporuplně. Faktem je, že tablety se již dávno staly herními zařízeními č.1, a že se jim velmi dobře daří vytlačovat klasické konzole bokem. Je fakt, že Shield není žádné ořezávátko, konzole je vybavena procesorem Nvidia Tegra 4 a 2 GB operační paměti RAM, nicméně za stejné peníze bude pravděpodobně možné zakoupit například tablet Google Nexus 7 II. Ten bude mít o dva palce větší displej a jako spousta jiných tabletů, bude nejspíš umožňovat hraní na televizoru. Je fakt, že na joysticku se hraje lépe, než na dotykovém displeji... Smutnou zprávou je, že Shield bude zprvu dostupný pouze v USA. 

 Úvodní foto: NvidiaKomentáře