Office Remote pro Android od Microsoftu

Android |

Microsoft vydal aplikaci Office Remote pro Android, která mimo jiné umožňuje na dálku jednoduše přepínat mezi slajdy v powerpointové prezentaci přímo z androidového telefonu.

Office Remote pro Android od MicrosoftuDíky Office Remote může uživatel přímo ze svého androidového telefonu posouvat slajdy v prezentaci, zobrazovat poznámky či ukazovat na konkrétní body v prezentaci stejně, jako by to mohl dělat pomocí laseru. Kromě toho je možné aplikaci využít i u Wordu a Excelu pro pohyb v dokumentech. Office Remote for Android podporuje pouze kancelářskou sadu Office 2013.

Aplikaci Office Remote for Android je možné stáhnout zcela zdarma z e-shopu Google Play na telefon s Androidem verze 4.0.3 a vyšší. Není zatím jasné, zda bude aplikace vydána i pro mobilní operační systém iOS od Apple. Office Remote není úplnou novinkou, aplikace je již nějakou dobu dostupná i pro operační systém Windows Phone 8. V rámci nové strategie „mobile first, cloud first“, kterou razí šéf Microsoftu Satya Nadella, však americký gigant postupně zpřístupňuje své produkty i na konkurenční platformy.    

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: microsoftKomentáře