Pozor na falešné Angry Birds Space. Ukrývají malware!

Android |

Všichni fanoušci rozezlených ptáků by se měli mít na pozoru. Poslední verze populární hry Angry Birds Space vývojářského studia Rovio, je totiž na Google Play také ve speciální verzi „opepřené“ škodlivým software, který do vašeho smartphonu stáhne kromě hry ještě něco navíc.

Pozor na falešné Angry Birds Space. Ukrývají malware!Všichni fanoušci rozezlených ptáků by se měli mít na pozoru. Poslední verze populární hry Angry Birds Space vývojářského studia Rovio, je totiž na Google Play také ve speciální verzi „opepřené“ škodlivým software, který do vašeho smartphonu stáhne kromě hry ještě neco navíc.

Přitom se jedná o plně funkční verzi hry Angry Birds Space. Bezpečnostní společnost Sophos v ní identifikovala kód trojského koně s názvem Andr/KongFu-L. Tato aplikace se nainstaluje na váš smartphone a znenadání začne zobrazovat reklamu a načítat internetové stránky bez vašeho vědomí a povolení.

Varování vydala dokonce i samotná společnost Rovio: „Chystáte li se na prasata v nulové gravitaci, dávejte si pozor na falešnou verzi Angry Birds Space a ujistěte se, že ji stahujete oficiální hru bezpečně ze stránek Rovio.“

V současné době to nevypadá, že by si podvodnou verzi hry stáhl velký počet lidí, i když již v prvních třech dnech byla verze pro iOS a Android stažena víc jak deset milionkrát. Před stažením hry se ujistěte, zda je vydavatelem hry společnost Rovio. Pokud není, koledujete si o pořádný malér. A zřejmě z toho budete pěkně rozzlobení.

Ještě je třeba dodat, že verze pro iOS je s největší pravděpodobností zcela nezávadná.
Komentáře