První notebook Lenovo s operačním systémem Android

Android |

Společnost Lenovo představuje svůj první notebook vybavený operačním systém Android. Desetipalcový notebook Lenovo A10 se během chvilky dokáže díky 300° otáčivému displeji proměnit z režimu notebooku do stojánku.

První notebook Lenovo s operačním systémem AndroidSpolečnost Lenovo představuje svůj první notebook vybavený operačním systém Android. Desetipalcový notebook Lenovo A10 se během chvilky dokáže díky 300° otáčivému displeji proměnit z režimu notebooku do stojánku.

V tomto módu jej lze ovládat jednoduše dotyky vedenými po displeji s 1366 x 768 HD rozlišením. Pro klasické psaní je k dispozici AccuType klávesnice s individuálně osazenými klávesami pro rychlé a pohodlné psaní.

Duální notebook běží na operačním systému Android 4.2, jeho jádro tvoří Cortex-A9 Quad Core procesor. Dále je vybaven až 2GB operační pamětí s 16 nebo 32 GB SSD úložištěm, které lze ještě rozšířit díky microSD portu. Jeden kilogram vážící má na tloušťku jen 173. Připojení k bezdrátovým sítím zajistí integrovaný Bluetooth 2.0 či Wi-Fi.

V plném zápřahu s připojením k internetu vydrží notebook až 9 hodin přehrávání hudby či videa. Další zařízení lze připojit pomocí dvou USB 2.0 či jednoho microUSB portu. MicroHDMI výstup navíc umožňuje připojení větší obrazovky. Notebook Lenovo A10 je dostupný za cenu od 5 999 Kč s DPH.Úvodní foto: LenovoKomentáře