Recenze: GoClever Insignia 785

Android |

Přinášíme vám další recenzi tabletu společnosti GoClever. Tentokrát se jedná o model Insignia 785, a jak sám název napovídá, jedná se o zařízení s velikostí úhlopříčky 7, 85 palců.

Recenze: GoClever Insignia 785Přinášíme vám další recenzi tabletu společnosti GoClever. Tentokrát se jedná o model Insignia 785, a jak sám název napovídá, jedná se o zařízení s velikostí úhlopříčky 7, 85 palců.

Na papíře vypadá tablet víc než dobře. Je vybaven IPS displejem s rozlišením 1024 x 768 pixelů, procesorem Intel Atom Z2580 se dvěma jádry, které jsou taktované na 2 GHz, grafickým čipem PowerVR SGX544, 1 GB operační paměti RAM a 16 GB místa pro aplikace a data. Tablet je možné připojit k internetu pomocí Wi-Fi, nechybí ani možnost vytvořit si vlastní hotspot. Operačním systémem je Android 4.2.2 Jelly Bean.

GoClever Insignia 785Výrobce nezapomněl ani na Bluetooth, GPS, slot pro microSD karty a je zde i microUSB pro nabíjení, propojení s 3G modemem nebo počítačem. Zadní kamera je vybavena senzorem s rozlišením 5 megapixelů, ta přední si musí vystačit se dvěma miliony pixelů. Integrovaná baterie má kapacitu 4600 mAh. Tablet se díky své velikosti vejde do jedné ruky a vzhledem k váze 310 gramů ruce dlouhodobě nijak výrazně nezatěžuje. Ještě musíme dodat, že zadní stranu tabletu tvoří strukturovaný modrý hliníkový kryt se jménem tabletu a logem Intel v bílé barvě. Ten sice tablet ochární před menšími otřesy, ale všelijaké jizvy a šrámy na sobě zachytává až překvapivě snadno. Jediným místem, které nechrání hliníkový kryt, je tenký proužek na horní straně vedle zadního fotoaparátu, ale o tom později.

V balení se nachází tablet a pod ním USB kabel, adaptér pro nabíjení, průměrně hrající sluchátka a celkem tlustý manuál, ve kterém se v několika světových jazycích můžete dočíst celkem nepodstatné informace. Chválíme zpracování tabletu. Díly do sebe krásně zapadají, zařízení nevrže ani neskřípe a i když má při mírném tlaku na protilehlé rohy tendence trošku pružit, rozhodně to není tak dramatické, jako nový smartphone jisté nejmenované společnosti. Insignii 785 ovšem rozhodně nedoporučujeme nosit v kapse a už vůbec není dobrý nápad si na ni sedat. Pokud patříte k lidem, kteří potřebují slyšet, že není dobrý nápad sedat si na telefon ze skla a a hliníku za několik desítek tisíc, potom byste možná měli zvolit jiný přístroj.
Úvodní foto: GoCleverKomentáře