Remix OS díky Jide nyní i na Windows

Android |

Operační systém Remix OS již jistě znáte. Možná víte, že jej využívají tablety společnosti Cube, které často nesou ve svém názvu právě toto jméno. Systém je postaven an Androidu, ale nabízí také prvky, které jsou jinak výlučné pro desktopové počítače.

Remix OS díky Jide nyní i na WindowsOperační systém Remix OS již jistě znáte. Možná víte, že jej využívají tablety společnosti Cube, které často nesou ve svém názvu právě toto jméno. Systém je postaven an Androidu, ale nabízí také prvky, které jsou jinak výlučné pro desktopové počítače.

Nyní si budete moci tento operační systém vyzkoušet také na svém PC. Za konverzí stojí společnost Jide, která o sobě dala vědět již klonem tabletu Surface. Platforma, která byla vystavěna v rámci projektu Android-x86, bude brzy zdarma ke stažení. K rozběhnutí systému vám bude stačit USB 3.0 disk a počítač s možností bootování z flash disku. UI je hezké na pohled, ikony jsou hezky vykreslené a i ovládání působí intuitivně.

Na systému Remix OS budete moci používat androidí aplikace tak, jak jste zvyklí ze svých tabletů a telefonů. Remix OS umožňuje zvětšování oken na fullscreen, práci s více okny, multitasking atd. Nechybí ani podpora pro ovládání gesty – k ní bude zapotřebí přední fotoaparát.

 Úvodní foto: JideKomentáře