Sdílejte mezi iOS a Androidem jednoduše díky RemotePlay

Android |

Pokud jste chtěli někdy sdílet svá data z tabletu s iOS a někým na Androidu v síti, asi jste zjistili, že to není jen tak. Naštěstí teď existuje aplikace RemotePlay, která to umožňuje. Prozatím vyšla jen verze na Android, ale i pro iOS se již chystá.

Sdílejte mezi iOS a Androidem jednoduše díky RemotePlayPokud jste chtěli někdy sdílet svá data z tabletu s iOS a někým na Androidu v síti, asi jste zjistili, že to není jen tak. Naštěstí teď existuje aplikace RemotePlay, která to umožňuje. Prozatím vyšla jen verze na Android, ale i pro iOS se již chystá.

Nejde ani tak o možnost sdílení, jako hlavně o to, že bude konečně možné jednoduchým způsobem nasdílet obrázky, hudbu a další multimediální obsah mezi oběma systémy. Budete moci snadno sdílet své dokumenty bez ohledu na to, jaký systém používáte vy a jaký váš kolega. Za aplikací RemotePlay stojí startup projekt z Taiwanu společnosti Quanta Computers.

Aplikace kombinuje proprietární protokoly a základní HTTP pro přenos souborů a zároveň zvládá jejich kódování, takže soubory z Androida jsou použitelné na iOS a obráceně. Sdílení videí tak může způsobovat trochu zpoždění. Vývojáři pracují i na verzi pro Windows 8. Verze pro Android je dostupná zde.

 Úvodní foto: PiddasKomentáře