Sedmipalcové tablety vládnou trhu

Android |

Velké společnosti jako Amazon, Samsung, Acer nebo Google nyní vyrábějí tak levné tablety, že méně známým výrobcům a menším společnostem nezbývá, než snižovat ceny svých zařízení. To je dobrá zpráva pro nás, spotřebitele.

Sedmipalcové tablety vládnou trhuVelké společnosti jako Amazon, Samsung, Acer nebo Google nyní vyrábějí tak levné tablety, že méně známým výrobcům a menším společnostem nezbývá, než snižovat ceny svých zařízení. To je dobrá zpráva pro nás, spotřebitele.

Více než 80 % trhu s tablety dnes patří sedmipalcovým zařízením. K dostání jsou modely několika desítek výrobců, kteří ve snaze zůstat ve hře, snižují své výrobní náklady na minimum. Tento proces ovšem musí nutně narazit. Jednak na určitou mez kvality, kterou levná zařízení nutně mít musejí a jednak na minimální mzdy zaměstnanců, které rozhodně také nemohou klesnout pod kritickou mez. Výrobcům samozřejmě pomáhají také technologické novinky, nové výrobní procesy a podobně.

Na Tchaj-wanu prodávají Acer i Asus své nejlevnější sedmipalcové tablety za 169 dolarů, což nutí menší výrobce jít s cenou ještě níž. Někteří začali nabízet své výběhové modely dokonce za poloviční ceny. V USA nabízí velkoobchod Walmart celkem 172 různých modelů sedmipalcových tabletů v různých cenových relacích, z nichž 51 stojí méně než 100 dolarů.

V České republice je v nabídce široká škála tabletů různých kvalit a cen. Nejlevnější sedmipalcové modely se dají koupit za 1570 Kč, nejdražší za 19 000 Kč. Mezi nejprodávanější výrobce patří Asus, Samsung a samozřejmě také Apple.Úvodní foto: (c) Andres RodriguezKomentáře