Sloučení Androida a Chrome OS již probíhá

Android |

Linus Upson, kterého možná znáte, pracuje totiž pro Google, v rozhovoru pro TechRadar řekl, že společnost v žádném případě nepracuje na tabletu se systémem Chrome OS. Na druhou stranu se zmínil o tom, že již probíhají kroky pro sloučení Androida a Chrome OS.

Sloučení Androida a Chrome OS již probíháLinus Upson, kterého možná znáte, pracuje totiž pro Google, v rozhovoru pro TechRadar řekl, že společnost v žádném případě nepracuje na tabletu se systémem Chrome OS. Na druhou stranu se zmínil o tom, že již probíhají kroky  pro sloučení Androida a Chrome OS.

Upson si je jistý, že sloučení obou systémů přinese „úžasný zážitek z desktopu i laptopu“. Sloučení bude ovšem nějaký čas trvat a není důvod domnívat se, že by to nevyšlo. Stačí se podívat k Apple, kde je v nabídce Mac OS a iOS. Microsoft tradičně nabízí systémy Windows a Windows Phone, navíc již brzy představí svůj přelomový multiplatformní systém Windows 8. Je pochopitelné, že také Google dále zkoumá své možnosti.

Systém Chrome je nyní také plně kompatibilní s nejnovějšími smartphony. Podle Linuse Upsona by lidé neměli Chrome a Android vnímat jako dvě soupeřící platformy, ale spíše jako dvě možnosti a zkušenosti, které mají namířeno stejným směrem. Uvidíme jak dalece budou oba systémy sloučeny v příštím Androidu s číslovkou 5, kterému se přezdívá Jelly Bean.
Komentáře