Studujte přírodu na vysoké škole! Nová aplikace nejen pro maturanty

Android |

Tým odborníků Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci nabízí od dnešního dne mobilní aplikaci nazvanou Studuj Přírodu, která pomůže středoškolákům i jejich rodičům zorientovat se v široké nabídce přírodovědných oborů v České republice.

Studujte přírodu na vysoké škole! Nová aplikace nejen pro maturantyTým odborníků Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci nabízí od dnešního dne mobilní aplikaci nazvanou Studuj Přírodu, která pomůže středoškolákům i jejich rodičům zorientovat se v široké nabídce přírodovědných oborů v České republice.

Složitou databázi vysokých škol uspořádal nadaný student pátého ročníku informatiky Lukáš Novák.Aplikace je určena pro mobilní telefony a tablety s Androidem. Po načtení aplikace se uživateli zobrazí seznam měst a postupně se odkrývají další možnosti studia. Její ovládání je velice snadné a k oblíbenému oboru se student dostane během několika vteřin.

Lukáš Novák využil informace z projektu Přírodní vědy v 21. století. Cílem této iniciativy je podpořit zájem studentů o přírodní vědy, především chemii a biologii, a zvýšit kvalitu vzdělávání v těchto oborech. „ Vycházeli jsme z původní databáze, která vznikla před rokem. Byla však jen pro tři obory, a proto jsme ji během prázdnin aktualizovali a doplnili. Pokud bude o aplikaci do budoucna zájem, rozšíříme ji na kompletní nabídku vysokého školství v České republice,“ upřesnila vedoucí Centra popularizace vědy PřF UP Blanka Krausová.

Autoři aplikace chtěli, aby se středoškoláci lépe vyznali v nepřeberném množství informací, které se na ně valí ze všech stran. „A protože podporujeme nejmodernější formy vzdělávání, nevydali jsme papírovou knihu, ale vytvořili tuto aplikaci. Od uživatelů i ostatních škol uvítáme náměty na zlepšení nebo připomínky,“ řekla Blanka Krausová.

 Úvodní foto: UpolKomentáře