Tablet Pixel C má konkurovat iPadu a Surface

Android |

Společnost Google představila telefony Nexus 5X a 6P (o těch ještě bude řeč), ale také tablet Pixel C, který se tváří trochu jako Chromebook s odnímatelnou klávesnicí. Jeho tahákem je operační systém Android 6.0 Marshmallow.

Tablet Pixel C má konkurovat iPadu a SurfaceSpolečnost Google představila telefony Nexus 5X a 6P (o těch ještě bude řeč), ale také tablet Pixel C, který se tváří trochu jako Chromebook s odnímatelnou klávesnicí. Jeho tahákem je operační systém Android 6.0 Marshmallow.

Tablet je vybaven desetipalcovým displejem s rozlišením 2560 x 1800 pixelů, procesorem Nvidia Tegra X1 a také USB konektorem typu C. Mohlo by se zdát, že kvůli němu se tablet Jmenuje Pixel C, ale není to tak. C v názvu údajně značí convertible, to díky magneticky připojitelné klávesnici. Tablet a klávesnice spolu komunikují pomocí Bluetooth.

Tablet by měl konkurovat zařízením surface a iPad Pro a to hlavně díky svému příslušenství, kam patří Bluetoth klávesnice, kterou je ovšem třeba přikoupit zvlášť za 149 dolarů. Tablet bude v nabídce za 499 dolarů s pamětí o velikosti 32 GB a za 599 dolarů za 64GB verzi. Všechny varianty jsou vybaveny 3 GB operační paměti LPDDR4.

 Úvodní foto: GoogleKomentáře