Telefony Xiaomi nabízejí nově odemykání obličejem

Android |

Smartphony Xiaomi je možné v České republice nově odemykat pomocí rozpoznání obličeje, značka si také připsala prvenství ve světě OS Android zavedením technologie 3D snímání tváře.

Telefony Xiaomi nabízejí nově odemykání obličejemXiaomi aktivovala s novou verzí firmwaru u vybraných modelů svých smartphonů funkci odemykání telefonu pomocí rozpoznání tváře. U jednotlivých typů telefonů se liší použitá technologie. Zatímco Mi 8 Pro byl celosvětově prvním telefonem se systémem Android, který nabízí 3D rozpoznání tváře, jiné modely telefonů značky Xiaomi využívají infračervené osvětlení, případně se spoléhají na okolní světlo.

 

Modely telefonů Xiaomi s rozpoznáváním tváře dostupné na českém trhu

Model

Verze systému

Technologie snímání

Mi 8 Pro

MIUI 10.2.1.0

3D snímání

Mi 8

MIUI 10.2.2.0

Kamera + IR přisvětlovací dioda

Mi Mix 3

MIUI 10.2.1.0

Kamera + IR přisvětlovací dioda

Pocophone F1

MIUI 10.2.2.0

Kamera + IR přisvětlovací dioda

Mi 8 Lite

MIUI 10.2.2.0

Kamera

Redmi Note 6 Pro

MIUI 10.2.2.0

Kamera

Redmi 6

MIUI 10.2.3.0

Kamera

 

Technologie rozpoznávání tváře pomocí 3D skenování vyniká rychlostí, spolehlivostí
a bezpečností. U telefonů se systémem Android jde o vůbec první implementaci na trhu. Soustava osvětlovacích prvků a snímačů je umístěná ve výřezu u horního okraje displeje. Uzamčený telefon stačí přiblížit k obličeji, stisknout zapínací tlačítko a telefon se okamžitě odemkne. Technologii přitom nelze oklamat fotografií či jinou umělou podobiznou.

Modely Mi 8 a Mi Mix 3 využívají k rozpoznání tváře infračervený (IR) snímač a IR přisvětlovací diodu. Díky tomu fungují i v naprosté tmě. Ostatní modely k odemčení využívají přední kameru a spoléhají na osvětlení obličeje okolním světlem. Odemykání rozpoznáním tváře funguje i ve tmě, kdy tvář uživatele osvětluje pouze podsvícený displej, i když pomaleji než na modelech, které disponují IR přisvětlovací diodou.

Nová verze firmwaru s funkcí odemykání pomocí tváře bude v České republice v blízké době dostupná i pro některé další modely Xiaomi telefonů.Úvodní foto: XiaomiKomentáře