Z Launcher: Tak trochu jiný Android od Nokie

Android |

Finská společnost Nokia představila svůj první projekt od dovršení akvizice její divize zabývající se vývojem hardwarových zařízení: domácí obrazovku pro androidové telefony s názvem Z Launcher.

Z Launcher: Tak trochu jiný Android od NokiePodle vývojářů z Nokie je Z Launcher "nejrychlejší cestou k přístupu ke všemu na vašem mobilním telefonu". Podobně jako například aplikace Cover, již nedávno koupil Twitter, i Z Launcher předělá domácí obrazovku tak, aby na něm byly zobrazovány relevantní aplikace namísto standardního výpisu všech ikon. Nahoře na displeji je čas, datum a nejbližší událost z kalendáře. Zbytek displeje tvoří seznam odkazů na často používané aplikace, kontakty a webové stránky.

Z Launcher se tedy má z chování uživatele učit a zobrazovat pouze obsah, jenž uživatel v závislosti na denní době nejpravděpodobněji využije. Zajímavá je také funkce rozpoznávání znaků, díky které se uživateli zobrazí například aplikace Spotify, Skype a SoundHound poté, co na displeji telefonu prstem napíše písmeno "S" (napsat lze i více písmen za sebou, čímž se výpis aplikací zužuje). Z Launcher je ve stádiu betatestování a Nokia nyní čeká na uživatelskou odezvu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: NokiaKomentáře