Apple představil novou generaci iPad Pro, MacBook Air a Mac Mini

Apple iOS |

Nové iPady Pro nebudou mít Home Button, nové MacBooky Air zase budou mít retina displej. Malý stolní počítač Mac Mini se dočkal vylepšení po čtyřech letech a nabídne například účinnější systém správy termočlánků.

Apple představil novou generaci iPad Pro, MacBook Air a Mac MiniSpolečnost Apple v newyorském Brooklynu představila novou generaci trojice svých zařízení. Modely iPad Pro MacBook Air doznaly výrazných změn a Mac Mini se dočkal nové verze po dlouhých čtyřech letech.

iPad Pro

Novým iPadům Pro chybí Home Button. Díky jeho absenci má ale větší model kompaktnější rozměry při zachování 12,9″ displeje a obrazovka menšího modelu povyrostla o půl palce na 11″ při zachování stávajících rozměrů. iPady zároveň o 1 mm zeštíhlily.

Jelikož není Home Button, není ani senzor na otisky prstů. Nové iPady Pro tak z hlediska zabezpečení budou spoléhat výhradně na přední 7Mpx kameru s technologií Face ID. Ovládání je stejně jako u bezrámečkových iPhonů založené na gestech.

V nitru nové generace iPadů Pro se nachází čipset A12X Bionic, obsahující 10 miliard tranzistorů. Podle Applu je nový čip oproti čipům v předchozích modelech o 35 % rychlejší v jednojádrovém výkonu a o 90 % rychlejší ve vícejádrovém výkonu.

iPad Pro 2018 dle výrobce vydrží na jedno nabití až 10 hodin. Přibalená 18W nabíječka se k zařízení nově připojuje přes konektor USB-C. Ten nahradil klasický jablečný konektor Lightning port.

MacBook Air

Nový MacBook Air se dočkal nového kabátu, který ho vzhledově přibližuje MacBookům Pro. Podle Applu je zařízení o 17 % menší a o 10 % tenčí než jeho předchůdce. Konstrukce novinky je vyráběná z recyklovaného hliníku.

Apple poprvé vybavil MacBooky Air retina displejem. Ten na 13,3″ monitoru nabídne čtyři miliony zobrazovacích bodů. Trackpad Force Touch zase oproti předchozí generaci povyrostl o 20 %. Všechny modely zároveň budou mít Touch ID.

Základní konfigurace nové generace MacBooků Air bude vybavena procesory Intel i5 osmé generace, 8 GB RAM a SSD úložištěm s kapacitou od 128 GB. Nové modely budou zároveň disponovat dvěma porty USB-C místo jednoho portu USB pro nabíjení.

Mac Mini

Mac Mini se dočkal nové verze po čtyřech letech. Stejně jako v případě MacBooku Air má tento malý stolní počítač šasi vyrobené z recyklovaného materiálu. Apple zároveň přebudoval systém správy termočlánků pro účinnější chlazení.

Nové modely budou vybaveny procesory Intel i3 až i7 osmé generace a nabídnou až 64 GB RAM a SSD úložiště s kapacitou až 2 TB. Z hlediska konektivity bude disponovat čtyřmi porty USB-C s podporou Thunderbolt 3, dvěma porty USB-A, HDMI a Ethernet.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: IDG News ServiceKomentáře