Apple vyhrál nad Samsungem v bitvě o patenty

Apple iOS |

U amerického soudu dnes Apple nad Samsungem vyhrál spor o používání některý funkcí. Další zářez na pažbě ještě neznamená konec války o patenty.

Apple vyhrál nad Samsungem v bitvě o patentyU amerického soudu dnes Apple nad Samsungem vyhrál spor o používání některý funkcí. Další zářez na pažbě ještě neznamená konec války o patenty.

Ve sporu pokračujícím, již přes čtyři roky se společnosti Apple podařilo vysoudit na Samsungu 119.6 milionů dolarů, kvůli porušení patentů a okopírování funkcí slide-to-unlock, autocorrect a quicklinks. Samsung nakonec nemusel funkce ze svého upraveného androidu odstranit, neboť dle soudu byla finanční náhrada dostatečná. Letos v květnu se také podařilo Applu přesvědčit soud o zkopírování designu iPhonu, přičemž škoda byla předběžně vyčíslena na dalších 548 milionů dolarů. 

Tentokrát Samsungu nepomohlo ani podpoření jeho argumentů Googlem, HTC, LG a dalšími, ani dokazování, že žádný z Apple patentů není v současných modelech porušen.

Naneštěstí pro Samsung další firmy se však americký soud domnívá, že je zásadním právem možnost chránit dostatečnou odlišnost produktů a tím dostává Apple vítr do plachet. Pro firmy vstupující, s chytrými zařízeními na americký trh, platí především dohodnout se s Applem na ne-klonování a uspokojivé diferenciaci od iPhone a iPad.

Nakonec je však možné, že strany dojdou ke společné dohodě skrze mediátora a zamezí tak dalším škodám na všech stranách.

 

 

 

 

 

 Úvodní foto: http://www.a2lc.com/Komentáře