Časová schránka Steva Jobse nalezena po třiceti letech

Apple iOS |

Speciálnímu týmu National Geographic se podařilo vykopat časovou schránku, kterou v roce 1983, tedy před třiceti lety, nechal zakopat Steve Jobs. Původně měla být vykopána v roce 2000, ale její přesné souřadnice tehdy nebyly k nalezení.

Časová schránka Steva Jobse nalezena po třiceti letechSpeciálnímu týmu National Geographic se podařilo vykopat časovou schránku, kterou v roce 1983, tedy před třiceti lety, nechal zakopat Steve Jobs. Původně měla být vykopána v roce 2000, ale její přesné souřadnice tehdy nebyly k nalezení. 

Uvnitř bylo nalezeno množství předmětů včetně rubikovy kostky, desek či jmenovek. Nejzajímavějším artefaktem je bezesporu myš samotného Steva Jobse, která patřila k prvnímu počítači Lisa. Jobs počítač pojmenoval po své dceři. 

Společnost Apple se významně zasadila o rozšíření počítačové myši. Byla součástí počítače Lisa a později i přelomového a Macintoshe. Je důležité vědět, že i když byl Jobs velkým propagátorem myši, společnost Apple ji získala od konkurenčního Xeroxu. Tato společnost vlastnila mnoho zajímavých patentů, které se staly kořistí Apple. S nástupem a popularizací tabletů a dotykových obrazovek se od používání myší opět pomalu upouští, ale zcela ze scény ještě nějakou dobu určitě nezmizí. Jakou myslíte, že má dnes hodnotu myš Lisa? 

 

 
Komentáře