iPad 2 to má za pár. Apple má přerušit jeho výrobu

Apple iOS |

Apple dosáhl s druhou generací tabletu iPad velkého úspěchu, ale zdá se, že dny iPadu 2 jsou pomalu sečteny. Server AppleInsider přišel s informací, že společnost chystá zrušit výrobu zřejmě nejpopulárnějšího tabletu Apple.

iPad 2 to má za pár. Apple má přerušit jeho výrobuApple dosáhl s druhou generací tabletu iPad velkého úspěchu, ale zdá se, že dny iPadu 2 jsou pomalu sečteny. Server AppleInsider přišel s informací, že společnost chystá zrušit výrobu zřejmě nejpopulárnějšího tabletu Apple.

Ipad 2 je stále v prodeji a byl populární i po premiéře třetí a čtvrté generace tohoto zařízení. Pomyslným hřebíkem do jeho hliníkové rakve byl až nástup nejnovějšího modelu – iPad Air.

Prozatím není jasné kdy se tak stane, nicméně vyrábět dále tablet s procesorem Apple A5, který bychom našli také ve smartphonu iPhone 4S, již dnes není moudré a vlastně ani levné. Navíc iOS 7 na něm sice běží, ale nástupce tohoto operačního systému, iOS 8 už nemusí a pokud ano, rychlé to asi nebude. Navíc, iPad 2 byl poprvé vyroben v roce 2011 a dnes se dá za 399 dolarů koupit mnohem výkonnější tablet.

 
Komentáře