iPhone 4 a Angry Birds v Guinnessově knize rekordů

Apple iOS |

Oblíbený iPhone 4 od společnosti Apple se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů jako nejrychleji se rozrůstající herní systém. Poukázáno bylo i na další rekordy spojené s Apple App Store.

iPhone 4 a Angry Birds v Guinnessově knize rekordůJen za první den se prodalo okolo 1,5 milionu kusů těchto zařízení, což je mnohem více, než se kdy povedlo jakémukoli jinému hernímu systému. Guinnessova kniha poznamenává, že v případě PlayStation Portable se za první den prodalo pouhých 200 000 kusů a prodej 500 000 kusů konzole DS trval Nintendu celý první týden. "Vydání iPhonu nezměnilo pouze mobilní průmysl, ale také herní svět," uvádí se v prohlášení knihy rekordů s tím, že Apple se svým App Store drží také rekord v počtu dostupných her ke stažení. V současné době jich nabízí téměř 38 000.

Představitelé Guinnessovy knihy dodali, že App Store je v počtu her velmi daleko před konkurencí. Například Xbox Live Arcade nabízí 1 300 her a herní služba pro Wii od Nintenda pouhých 576. Zápis si vysloužila také masově oblíbená hra Angry Birds, která je "nejčastěji stahovanou placenou hrou ve většině zemí". Titul drží první místo v 67 zemích světa a stáhlo si jej již přes 6 milionů lidí. Rekord drží také hra Plants vs. Zombies pro iOS, která za prvních devět dnů vývojáři PopCap vydělala 1 milion dolarů.

 

Úvodní foto: © Suriko - Fotolia.com
Komentáře