iPhone opět selhává v zabezpečení osobních dat

Apple iOS |

Apple tento týden přiznal, že z iPhonů je možné pomocí dříve nepublikovaných technik dostat osobní data včetně textových zpráv či fotografií.

iPhone opět selhává v zabezpečení osobních datBezpečnostní analytik Jonathan Zdziarski tento týden na konferenci Hackers on Planet Earth ukázal, jak obrovské množství dat Apple shromažďuje pod záminkou zlepšování služeb. Uživatelé neví, že toto sbírání informací probíhá a nemohou mu nijak zamezit. Podle Zdiarskiho stačí, aby se třetí osoba dostala k počítači, jenž byl dříve spárován s iPhonem, a může se za pomoci různých technik dostat k osobním datům z telefonu uživatele. "Uživatelé iPhonů nemohou žádným způsobem zjistit, se kterými počítači byla v minulosti jejich zařízení spárována a není možné ani provést ´odpárování´ kromě toho, že by uživatel smazal (promazal) celý telefon," dodal Zdiarski při demonstraci toho, co dokáže z telefonu dostat za data skrze spárovaný počítač.

Podle některých expertů tak Apple schválně vytvořil zadní vrátka pro vládní agentury typu NSA. S tím Apple samozřejmě nesouhlasí. "Navrhli jsme iOS tak, aby soukromí uživatelů nebylo ohroženo. Uživatel musí své zařízení odemknout a souhlasit s jeho spárováním s počítačem a až pak tento počítač získá přístup k tomuto omezenému objemu dat," uvedlo Apple. Zdiarski si nemyslí, že by Apple vytvořil u iPhonů zadní vrátka určená pro špehování, přesto je však podle něj z telefonu přes počítač možné dostat více informací, než by bylo třeba.

 

Zdroj: ReutersÚvodní foto: pcworld.comKomentáře