Kinect trhá prodejní rekordy, strčil do kapsy iPhone a iPad

Apple iOS | 14.03.11

Nejenom, že prodeje herního pohybového senzoru Kinect pro Xbox 360 překonaly očekávání společnosti Microsoft, ale vynesly tomuto zařízení titul nejrychleji se prodávající spotřební elektroniky se zápisem v Guinessově knize rekordů.
Herní pohybový ovladač Microsoft Kinect, jež byl ve vývojové fázi označován krycím jménem Project Natal, byl na trh uveden 4. listopadu loňského roku. A jak oznámil výkonný ředitel společnosti Steve Ballmer při příležitosti výstavy spotřební elektroniky Consumer Electronics Show, která se konala počátkem roku v Las Vegas, za prvních 60 dní od zahájení prodeje dodal Microsoft k prodejcům po celém světě 8 milionů kusů.

V časovém horizontu od 4. listopadu 2010 do 3. ledna 2011 se tak v průměru každý den prodalo 133 333 kusů, čímž byly dle Guinessovy knihy rekordů překonány dosavadní prodejní úspěchy zařízení Apple iPhone a iPad za stejné časové období. Zaznamenaný prodejní úspěch bude zveřejněn v příští speciální hráčské edici Guinessovy knihy rekordů.

Úspěch Kinectu je pochopitelně znám i na finančních výsledcích Microsoftu, který ve 2. čtvrtletí zaznamenal rekordní obrat. Jednou z táhnoucích divizí byla právě Microsoft Entertainment & Devices Division, jejíž tržby převážně díky úspěchu pohybového senzoru Kinect a herní konzole Xbox 360 posílily oproti stejnému období předchozího roku o 55 procent. Podrobnější informace naleznete na sesterském magazínu ChannelWorld.
Komentáře