Kolik stojí výroba iPhone 6s?

Apple iOS |

Analytická společnost IHS zveřejnila novou studii, v níž porovnává výrobní ceny nových iPhonů s jejich prodejními cenami. Jaké má tedy Apple na svých telefonech marže?

Kolik stojí výroba iPhone 6s?Podle výpočtů IHS stojí Apple výroba iPhonu 6s Plus (16GB model) 236 dolarů, tedy v přepočtu 5 660 Kč. Prodejní cena je však více než trojnásobná - v USA Apple tento model svého smartphonu prodává za 749 dolarů (v přepočtu 18 000 Kč). Marže Apple na každém iPhonu 6s Plus je tedy 513 dolarů, což je o 16 dolarů více než u loňského modelu. Experti z IHS zatím nedokončili analýzu iPhonu 6s, avšak podle předběžných odhadů výroba tohoto telefonu Apple stojí 211 dolarů (5 tisíc Kč).

Jak však podotkl analytik Andrew Rassweiler z IHS, v uvedených částkách nejsou započítány celkové náklady na výrobu telefonu. IHS nebere v úvahu například náklady na výzkum, vývoj, marketing a poštovní služby při zasílání telefonu. I tak však analýza IHS alespoň zhruba ukazuje, jak velké marže Apple na svých telefonech – na rozdíl od jiných výrobců - má.                                        

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: ifixitKomentáře