Ohnout jde i nový Samsung, stejně to nedělejte

Apple iOS |

Společnost SquareTrade se rozhodla otestovat, zda je možné nové smartphony Samsung Galaxy S6 Edge a HTC One M9 ohnout stejně jako iPhone 6 Plus. Jaký byl výsledek?

Ohnout jde i nový Samsung, stejně to nedělejte



SquareTrade při svém testu zjistil, že telefony iPhone 6 Plus i Galaxy S6 Edge je možné ohnout pomocí tlaku o shodné síle. Displej S6 Edge však při tomto tlaku na rozdíl od displeje iPhonu prasknul. Jelikož oba telefony po ohnutí stále fungovaly, rozhodl se SquareTrade vyzkoušet, jakého tlaku je třeba dosáhnout k jejich úplnému zničení. Telefon od Samsungu se zcela zlomil (a přestal fungovat) po vyvinutí tlaku zhruba o pětinu nižšího než u Apple iPhone 6 Plus. A nová vlajková loď společnosti HTC s názvem One M9? Ta se se sice ohnula později než oba dva výše zmínění konkurenti, na druhou stranu u něj ohnutí znamenalo zároveň kompletní zničení.

Otázkou je, o čem tento test vypovídá. Při použití selského rozumu je fakt, že se dlouhé tenké zařízení z hliníku a skla při působení vyššího tlaku ohne, celkem předvídatelný. Vezmeme-li navíc v úvahu, jak si s „aférou“ kolem ohebných iPhonů 6 Plus poradil Apple, nemusí si Samsung s testem SquareTrade nejspíš dělat příliš velkou hlavu. Nebo ano? 

 

Zdroj: Techspot



Úvodní foto: samsung











Komentáře