Pozor na vadné nabíječky Apple

Apple iOS |

Apple v pátek v Evropě spustilo dobrovolný program výměny starších nabíječek pro iPhony za nové kvůli riziku přehřívání a následného požáru.

Pozor na vadné nabíječky AppleProblém se týká adaptéru model A1300 s velkými písmeny CE vyraženými zespod v tmavě šedé barvě, jež byly dodávány k iPhonům 3GS, 4 a 4S mezi říjnem 2009 a zářím 2012 ve více než čtyřech desítkách zemí. Nabíječka se prodávala také samostatně. Nový adaptér, u něhož nehrozí riziko požáru, je označen jako A1400 s písmeny CE provedenými ve světle šedé. Lidé, kteří vlastní starý adaptér, by jej okamžitě měli přestat používat a dobíjet výhradně přes USB kabel připojený k PC.

Vadné adaptéry lze vyměnit u autorizovaných prodejců Apple, a to zcela zdarma. V rámci výměny je třeba ověřit i sériové číslo iPhonu, takže si jej vezměte s sebou. Pokud uživatel není z nějakého důvodu schopen přinést adaptér do obchodu či již za výměnu za novou nabíječku dříve zaplatil, měl by kontaktovat technickou podporu Apple. Kromě České republiky, Slovenska a dalších evropských zemí by vadné nabíječky měli vyměnit také lidé v Severní Africe, Turecku či ve Vietnamu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: AppleKomentáře