První iPhone měl spoustu nedostatků ještě během premiéry

Apple iOS |

Jsou to dva roky od chvíle, kdy zemřel spoluzakladatel Apple Steve Jobs, který odstartoval smartphonovou revoluci a změnil způsob, jakým dnes komunikujeme.

První iPhone měl spoustu nedostatků ještě během premiéryVšechno to veřejně začalo 9. ledna 2007, kdy Jobs světu představil na konferenci MacWorld v San Franciscu první iPhone. To, co vypadalo jako standardní 90minutová prezentace, však byla však velmi promyšlená a obtížně proveditelná akce. Podle Andyho Grignona, který v té době zastával v Apple pozici senior inženýra, byl téměř zázrak, že se celá věc povedla.

Jobs před šesti lety trval na tom, aby byla provedena live prezentace. První iPhone však měl v té době celou řadu chyb. Telefon například uměl přehrát vybraný kousek audia či videa, nebyl však schopen přehrát celý klip, aniž by nezamrzl. Pokud jste odeslali e-mail a následně surfovali po internetu, šlo to. Jakmile jste to však zkusili obráceně, aplikace spadla. Vývojářský tým proto dostal za úkol vymyslet sérii pečlivě poskládaných požadavků, u nichž byla nejnižší pravděpodobnost výskytu problému. Problém byl také se spolehlivostí signálu v místnosti - Jobs proto nechal od operátora AT&T přinést malou přenosnou věž, která signál zesilovala.

Telefony pak byly naprogramovány tak, aby ukazovaly plný signál, ať už byl skutečný signál jakýkoli. Původní iPhone měl jen 128 MB RAM a jelikož aplikace nebyly dokončené, byly na omezený výkon telefonu příliš velké. Zařízení tak bylo třeba často restartovat, aby se paměť vyprázdnila. Jobs se proto rozhodl na place využít iPhonů několik - jakmile jednomu došla paměť, vytáhl druhý, než se první restartoval. Jobs si svou prezentaci cvičil pět dnů předem a Grignon prý nikdy neviděl, že by proběhla bez problémů. Při premiéře se však prezentace před celým světem povedla přesně tak, jak měla.

 

Zdroj: Techspot
Komentáře