Asistent Google: Funkce, které byste neměli minout - 6.díl

Chrome OS |

Asistent Google se svou umělou inteligencí se v mezičase, kdy jste si jej nevšímali, dokázal naučit několik nových triků.

Asistent Google: Funkce, které byste neměli minout - 6.dílPředcházející díl

 

Firma Google měla ve svém operačním systému Android funkce pro vyhledávání pomocí hlasu už po několik let, ale až v říjnu 2016, kdy se ve smartphonu Pixel objevil Asistent Google, se konečně vše spojilo dohromady. V současnosti můžete mít Asistenta Google ve všech současných zařízeních s operačním systémem Android. Firma Google se navíc nechala slyšet, že na konferenci Google I/O v roce 2018 představí nové funkce tohoto asistenta, které jej učiní ještě lepším (a pravděpodobně i o něco reálnějším, jako je tomu třeba u asistenta Google Duplex).

Psaní příkazů Asistentovi Google

Asistent Google se poprvé objevil v aplikaci Allo, kde jste mohli vkládat text, abyste mohli chatovat s robotem Google. Nicméně daleko schopnější verze Asistenta Google integrovaná ve smartphonech používala pouze hlasový vstup. Jsou situaci, kdy možnost psaní zpráv určitě oceníte – ne vždy máte možnost, resp. ne vždy je vhodné hovořit se svým smartphonem. A pak se hodí možnost své dotazy či příkazy napsat.

Psaní příkazů pro Asistenta Google na klávesnici

Chcete-li v Asistentovi Google zobrazit klávesnici, stačí jako vždy, když dlouze stisknete tlačítko Domů. Namísto mluvení však klepněte na ikonku klávesnice, která se nachází v levém dolním rohu. Asistent Google následně vyplní plochu celé obrazovky a vy můžete začít psát. Asistent Google pak bude odpovídat na stejné příkazy stejným způsobem, jako kdybyste použili hlas, navíc nad klávesnicí najdete návrhy související s vaším aktuálním zadáním. A vzhledem k tomu, že jsou tyto návrhy součástí Asistenta Google, objeví se nezávisle na tom, jakou aplikaci pro zobrazení klávesnice používáte.

 

Pokračování

 Úvodní foto: googleKomentáře