Chromebooky s rozlišením 4K již brzy

Chrome OS |

Chromebooky si do svého prvního uvedení prošly docela zajímavým vývojem od opravdu levných zařízení až po hi-end laptopy typu Pixelbook. Vývoj však ještě není zdaleka u konce, chystají se totiž Chromebooky s rozlišením 4K.

Chromebooky s rozlišením 4K již brzyChromebooky si do svého prvního uvedení prošly docela zajímavým vývojem od opravdu levných zařízení až po hi-end laptopy typu Pixelbook. Vývoj však ještě není zdaleka u konce, chystají se totiž Chromebooky s rozlišením 4K.

Pracuje na nich údajně právě Google se svými partnery, informace se dají dohledat v commitech. Společnosti jako Lenovo nebo Dell dnes již mají v nabídce 4K notebooky, třeba Yoga nabízí 4K rozlišení již delší dobu, ale Chromebooky zatím tak vysoké rozlišení nemají.

Nejvyšší rozlišení zatím nabízí právě Pixelbook s rozlišením 2400 x 1600 pixelů. U rozlišení o ovšem zdaleka nezůstane. Vysoké rozlišení je spojeno s odpovídajícím hardwarem, který musí nabídnout dostatečný výkon. Tak vysoké rozlišení bude vyžadovat výkonný procesor, pravděpodobně Intel 8. generace a třeba 16 GB operační paměti.Úvodní foto: GoogleKomentáře