Google aktualizoval Chrome OS

Chrome OS |

Android 8.0 Oreo se pomalu šíří do světa, takže není divu, že se aktualizace dočkal také operační systém Chrome OS. Novinka se jmenuje Chrome OS 61 a my vám nyní povíme, v čem se liší.

Google aktualizoval Chrome OSAndroid 8.0 Oreo se pomalu šíří do světa, takže není divu, že se aktualizace dočkal také operační systém Chrome OS. Novinka se jmenuje Chrome OS 61 a my vám nyní povíme, v čem se liší.

První velkou novinkou je změna přihlašovací obrazovky. Původní obrazovka obsahovala jen jednu záložku s řádkem pro heslo a obrázek uživatele. Nová verze není se svým rozmazaným pozadím nepodobná MacOS. Dokonce i profilový obrázek je nyní kulatý. Úplně nový je také dlouho testovaný app launcher.

Dá se jednoduše nastavit v menu. Původní rozložení obsahovalo jedno menu uprostřed obrazovky s nápisem Google nahoře a posledními aplikacemi dole. Nový launcher vyjíždí odspodu obrazovky, obsahuje řádek pro vyhledávání a nedáno spuštěné aplikace. Kolem menu se nachází poloprůhledné černé pozadí.

Součástí novinek je také nabídka pro výběr profilového obrázku, lepší správa napájení a oken v režimu tabletu. Chrome OS 61 se zatím dostal jen na několik modelů, ale není třeba zoufat, brzy bude dostupný všem.Úvodní foto: GoogleKomentáře