Samsung připravuje Chromebook s dotykovým perem

Chrome OS |

O tom, že Samsung připravuje Chromebook, jsme už psali. Detailů však tehdy mnoho nebylo. Jistě víme, že půjde o zařízení typu 2 v 1 s dotykovým perem.

Samsung připravuje Chromebook s dotykovým peremO tom, že Samsung připravuje Chromebook, jsme už psali. Detailů však tehdy mnoho nebylo. Jistě víme, že půjde o zařízení typu 2 v 1 s dotykovým perem.

Další generace Chromebooků Samsung bude fungovat jako tablet i jako laptop, klávesnice bude odpojitelná. Minulý měsíc se objevily referenční obrázky zařízení s označením „Nautilus“, které se bude skládat z tabletu a základny, zřejmě klávesnice.

Je tedy jasné, že půjde o dotykový Chromebook s operačním systémem Chrome OS, podporou Play Store a Google Assistant (pravděpodobně). O peru jsme se dozvěděli díky heslu „PEN_EJECT“, které se objevuje v popisu zařízení. Podle všeho by pero mělo jít zasunout dovnitř to tabletu, což je velmi šikovné řešení. Magnetické klipy jsou fajn, ale stačí, aby pero o něco v tašce zavadilo a upadne. Dotykové pero se objevilo už dřív na modelech Chromebook Plus a Pro, také Google nabízí dotykové pero ke svému PixelBooku.

Je pravděpodobné, že se premiéry dočkáme na veletrhu CES 2018, do té doby se můžeme jen domýšlet, zda bude novinka vybavena procesorem Snapdragon 845, o kterém se také mluví.Úvodní foto: SamsungKomentáře