Amazon Oasis je voděodolná čtečka s podporou 3G

Gadgety |

Amazon představil svou první voděodolnou čtečku elektronických knih. Učinil tak nedlouho poté, co svou premiéru měl voděodolný tablet WaterPlay od společnosti Huawei.

Amazon Oasis je voděodolná čtečka s podporou 3GAmazon představil svou první voděodolnou čtečku elektronických knih. Učinil tak nedlouho poté, co svou premiéru měl voděodolný tablet WaterPlay od společnosti Huawei.

Novinka se jmenuje Kindle Oasis a poznáte ji podle vystouplé zadní strany. Novinka podporuje Bluetooth, nabízí dlouhou výdrž baterie na jedno nabití (proto vystouplá zadní část) a tělo z hliníku. Kindle Oasis má sedmipalcový displej a podporuje jak elektronické knihy, tak audio knihy.

Díky vyššímu rozlišení může displej čtečky nabídnout až 300 pixelů na palec a díky hsutějšímu rozmístění LED diod také rovnoměrnější podsvícení. Čtečka splňuje standardy IP8X, což znamená, že jí neuškodí ponoření do hloubky 2 metrů po dobu 60 minut. Díky Bluetooth je možné ji spárovat s reproduktory nebo bezdrátovými sluchátky.

Na jednom konci má čtečka pouze 3,4 mm, ale jak už jistě víte, ne vždy je tenký profil zároveň pohodlný. Možná proto se Amazon rozhodl baterii umístit do rozšíření, což by mělo umožnit lepší držení čtečky. Zařízení váží 195 gramů, což je asi o 60 gramů více než předchozí modely. Na jedno nabití vydrží čtečka až 6 týdnů. Prodávat se bude varianta s 8 a 32 GB paměti. Ta s větší pamětí bude podporovat 3G sítě. Oba modely jsou vybaveny 1 GHz procesorem NXP i.MX7D a podporou rychlého nabíjení. Cena začíná na částce 290 dolarů.Úvodní foto: KindleKomentáře