Asus představuje nejrychlejší Wi-Fi router páté generace

Gadgety |

Asus představil dvoupásmový gigabitový Wi-Fi router 5. generace (5G) s označením RT-AC68U. Jeho kombinovaná přenosová rychlost činí 1 900 Mb/s (1 300 Mb/s v sítích 802.11ac a 600 Mb/s v sítích 802.11n), díky čemuž je model RT-AC68U nejrychlejším bezdrátovým routerem na světě.

Asus představuje nejrychlejší Wi-Fi router páté generaceAsus představil dvoupásmový gigabitový Wi-Fi router 5. generace (5G) s označením RT-AC68U. Jeho kombinovaná přenosová rychlost činí 1 900 Mb/s (1 300 Mb/s v sítích 802.11ac a 600 Mb/s v sítích 802.11n), díky čemuž je model RT-AC68U nejrychlejším bezdrátovým routerem na světě.

Je vybaven dvoujádrovým procesorem a jedním konektorem USB 3.0 pro připojení vysokorychlostních úložných zařízení nové generace. Firmware AsusWRT zajišťuje snadné nastavení a jednoduchou správu sítě. Novinka je určena pro náročné domácí sítě, které musí zvládnout vše od hraní online her až po přehrávání HD videa. Router se prodává za 4 599 Kč, resp. 169,99 euro.

Asus RT-AC68U je dvoupásmový 802.11ac router s certifikací Wi-Fi CERTIFIED umožňující provoz ve dvou pásmech současně. Rychlost bezdrátového přenosu dat v 5GHz pásmu je srovnatelná s rychlostmi kabelového gigabitového připojení. Technologie Broadcom TurboQAM zvyšuje rovněž rychlost 802.11n sítí v pásmu 2,4 GHz - propustnost dat bezdrátového připojení se u kompatibilních zařízení zvýší ze 450 Mb/s na 600 Mb/s.

Architektura 3x3 MIMO (multiple-input, multiple-output) se třemi externími anténami zaručuje spolehlivé a stabilní Wi-Fi připojení s vyššími přenosovými rychlostmi na větší vzdálenost. Pokrytí bezdrátovým signálem dále zlepšuje technologie Asus AiRadar Tx.

Router RT-AC68U využívá dvoujádrový procesor, který netrpí výkonovými výkyvy. I při náročném síťovém provozu proto vaše domácí síť s přehledem zvládne plynulé přehrávání HD videa a zaručí nízkou latenci při hraní online her i nepřerušované VoIP hovory či stahování souborů. S firmwarem AsusWRT nastavíte router za pouhých 30 sekund. Správa sítě je díky přehlednému rozhraní velmi jednoduchá. Nechybí ani grafické znázornění provozu sítě či možnost omezení šířky pásma pro jednotlivé služby a aplikace.

K routeru RT-AC68U lze prostřednictvím vysokorychlostních konektorů USB 3.0 a USB 2.0 v místní síti připojit 3G/4G USB modemy, tiskárny a vysokorychlostní úložná zařízení. Technologie Asus AiCloud přemění připojené úložné zařízení USB v osobní cloudový server umožňující vzdálený přístup k souborům a přehrávání multimédií prostřednictvím notebooku, smartphonu nebo tabletu. AiCloud obsahuje také funkci pro synchronizaci routerů, kdy je obsah jednoho úložného zařízení připojeného přes USB automaticky synchronizován s dalšími kompatibilními routery Asus. Tímto způsobem je možné sdílet větší soubory s rodinou a přáteli.

RT-AC68U je vybaven vestavěným stojánkem a všechny jeho konektory směřují dozadu. Čtyři porty gigabitového ethernetu zajistí vysokorychlostní kabelové připojení a zásluhou tlačítka pro zapnutí/vypnutí sítě Wi-Fi budete mít bezdrátové připojení pod kontrolou.Úvodní foto: AsusKomentáře