Chytré psí známky s NFC technologií najdou vašeho ztraceného psa

Gadgety |

Společnost CALL představuje novinku na českém trhu. Psí známka DogNTag je chytrá psí známka spárovaná s webovým profilem vašeho psa. Profil lze pohotově zobrazit díky NFC čipu zabudovanému ve známce, případně QR kódu na zadní straně. Nálezci psa tak postačí běžný mobilní telefon nebo počítač.

Chytré psí známky s NFC technologií najdou vašeho ztraceného psaSpolečnost CALL představuje novinku na českém trhu. Psí známka DogNTag je chytrá psí známka spárovaná s webovým profilem vašeho psa. Profil lze pohotově zobrazit díky NFC čipu zabudovanému ve známce, případně QR kódu na zadní straně. Nálezci psa tak postačí běžný mobilní telefon nebo počítač.

Svým tvarem, velikostí podobné klasickým známkám a možnostmi je vysoce převyšují. Přední stranu zdobí tlapka s nápisem DogNTag a zadní strana slouží pro identifikaci psa, je na ní natištěný QR kód pro rychlé načtení fotoaparátem a číslo známky, které slouží pro manuální zadání na webových stránkách www.dogntag.com. DogNTagy jsou dostupné v čtyřech barevných kombinacích: černá, bílá, hnědá a červená.

Použitý NFC čip je kompatibilní se všemi NFC telefony, zobrazit informace o vašem psovi je tedy možné jednoduchým přiložením telefonu k známce. Hlavní výhodou NFC čipu ve známce oproti standardnímu čipování je možnost zobrazit jeho obsah i těmi nejlevnějšími smartphony s podporou NFC (mobilní telefony již od 3000 Kč). Při čipování je implementován pod kůži pejska speciální RFID čip, ke kterému je potřeba speciální čtečka, jejíž pořízení je velmi nákladné. Na webovém profilu může být zobrazeno velké množství různých informací, hlavně kontaktní informace na majitele psa.

Při vyčítání informací ze známky je zařízení požádáno o přístup k poloze. Díky tomu se může majitel při ztrátě pejska dozvědět ihned o lokalitě, kde se právě jeho mazlíček vyskytl. Systém odesílá po každém načtení email s mapou a přesnými souřadnicemi (toto upozorňování lze v administraci deaktivovat a využívat jej pouze v případě ztráty pejska). Lokalizace probíhá podle všech dostupných možností konkrétního zařízení, nejčastěji pomocí WiFi sítě, GPS systému nebo triangulace v mobilní síti.

Známky jsou v prodeji na webu www.dogntag.com za 560 Kč, současně probíhá distribuce do obchodů s chovatelskými potřebami.

 Úvodní foto: CallKomentáře