Chytrý obojek KYON najde ztraceného psa a mnohem víc

Gadgety |

Sledovat, co doma provádí váš pes nebo kočka – když jste třeba v práci, je už dnes docela jednoduché. Stačí k tomu nějaká kamera nebo smartphone navíc. Obojek KYON vám sice nepřinese živý obraz z místa bydliště, umí něco ještě lepšího.

Chytrý obojek KYON najde ztraceného psa a mnohem vícSledovat, co doma provádí váš pes nebo kočka – když jste třeba v práci, je už dnes docela jednoduché. Stačí k tomu nějaká kamera nebo smartphone navíc. Obojek KYON vám sice nepřinese živý obraz z místa bydliště, umí něco ještě lepšího.

Obojek KYON je vybaven mnoha senzory, které monitorují například teplotu (když necháte psa v autě, za což by vás tam měli taky zavřít) nebo pokud váš pes náhodou spadne do nádrže s vodou, ze které se neumí sám dostat. Senzor vody vám na telefon pošle zprávu a díky GPS modulu zvíře rychle najdete. Zajímavá funkce, kterou bychom rádi otestovali, je možnost vyslat dálkově vysokofrekvenční zvuk, který má psa uklidit v případě, že je rozrušený, demoluje vám byt nebo hrozí, že by se mohl porvat s jiným zvířetem.

Senzor aktivity vám může napovědět, pokud se pes necítí dobře a celý den jen tak polehává (pokud vlastníte například barzoje, je celodenní polehávání naprosto normální jev). Pokud jste v domě nebo na zahradě funguje obojek díky díky stanici, na které se obojek také nabízí. Na větší vzdálenosti slouží GPS modul, který umí skrze GSM vysílat zprávy na váš telefon. Sledovací mechanismus pomůže určit jak vysoko (v budově nebo na stromě) se vaše zvíře nachází.Úvodní foto: KYONKomentáře