Do roku 2018 se zdesetinásobí počet chytrých nositelných zařízení

Gadgety |

Podle společnosti Juniper Research dosáhne objem chytrých nositelných zařízení do roku 2018 130 milionů prodaných zařízení. Toto číslo je desetkrát větší než počet stejných zařízení prodaných v letošním roce. Podle Juniper Research se počet prodaných zařízení zvýší hlavně díky většímu povědomí zákazníků a lepší viditelnosti použití těchto zařízení.

Do roku 2018 se zdesetinásobí počet chytrých nositelných zařízeníPodle společnosti Juniper Research dosáhne objem chytrých nositelných zařízení do roku 2018 130 milionů prodaných zařízení. Toto číslo je desetkrát větší než počet stejných zařízení prodaných v letošním roce. Podle Juniper Research se počet prodaných zařízení zvýší hlavně díky většímu povědomí zákazníků a lepší viditelnosti použití těchto zařízení.

Společnost dále tvrdí, že atraktivita trhu s chytrými nositelnými zařízeními, vedla ke vzniku mnoha soupeřících výrobců. Prozatím relativně prostorný trh se má velmi brzy zaplnit dalšími výrobci a Juniper věří, že většina z nich bude mít jedinečnou možnost se prosadit v konkrétních kategoriích či segmentech.

Podle zprávy se segment nositelných chytrých zařízení nevyhne několika velkým změnám. Půjde především o důsledek vývoje na poli aplikací a zabudovaného mobilního připojení. Příkladem mohou být například chytré hodinky FiLIP pro děti. Nabízejí spojení s rodiči, zajímavou cenu a měsíční tarif? Ani vývojáři aplikací nepříjdou o svou možnost vydělat na nových nositelných zařízeních. S jejich přibývajícím počtem se rovněž zvýší poptávka po aplikacích – sportovních, zdravotních, fitness a mnohých dalších.Úvodní foto: SamsungKomentáře