Dotykové pero Precision Stylus Pro 3 pro jakýkoli tablet

Gadgety |

Když Apple představil první iPhone a poté také první iPad, přišlo všem zúčastněným ovládání dotykové obrazovky perem jako archaismus, který zanikl spolu s palmtopy. Dnes se ukazuje, že tahle zdánlivě mrtvá vývojová větev, není tak úplně mrtvá.

Dotykové pero Precision Stylus Pro 3 pro jakýkoli tabletKdyž Apple představil první iPhone a poté také první iPad, přišlo všem zúčastněným ovládání dotykové obrazovky perem jako archaismus, který zanikl spolu s palmtopy. Dnes se ukazuje, že tahle zdánlivě mrtvá vývojová větev, není tak úplně mrtvá.

S lepšími a preciznějšími tablety se objevila také lepší a přesnější dotyková pera a někteří profesionálové a umělci se bez nich již dávno nedokážou obejít. U high-end tabletů a počítačů bývá pero často součástí příslušenství, ale u levnějších zařízení je třeba koupit pero zvlášť. Cena dotykových per přitom není zanedbatelná částka.

Fiirma Precision představila vlastní dotykové pero Stylus Pro 3. Pero je na Amazonu k dostání za 30 liber, což už není taková pálka. Samozřejmě se dají najít i pera levnější (a dražší), ale je třeba dávat pozor na fakt, že cena odpovídá kvalitě. Novinka funguje na všech možných displejích, ať už se jedná o androidy nebo iPady či počítače s Windows. Pero má 126 mm na délku a váží 18 gramů, navíc nepotřebuje baterie nebo Bluetooth připojení.

Pero bylo navrženo pro všechny, kdo si si zapisují poznámka a kreslí náčrtky v rychlosti a za pochodu, magnetická krytka ochrání hrot v případě, že vám pero upadne nebo se bude jen tak povalovat v brašně.Úvodní foto: PrecisionKomentáře