E Ink má nový koncept ohebného displeje do elektronických čteček

Gadgety |

V Los Angeles se tento týden koná akce s názvem SID Display Week, k vidění jsou nejnovější displeje a panely.

E Ink má nový koncept ohebného displeje do elektronických čtečekV Los Angeles se tento týden koná akce s názvem SID Display Week, k vidění jsou nejnovější displeje a panely.

Jednou z novinek je ohebný displej společnosti E Ink. Jedná se o černobílý panel, který najde uplatnění hlavně ve čtečkách. Displeje společnosti E Ink používá například Amazon ve čtečkách Kindle, Nook nebo Kobo. Vývoj jde kupředu a E Ink představila displeje Prism. Ty jsou k dostání v sedmi barevných provedeních a uplatnění najdou například v architektuře nebo třeba nositelném oblečení.

Ovšem ohebná novinka Carta Mobius má desetipalcový displej s hustotou 220 pixelů na palec. Zahájení hromadné produkce zatím nemá své datum, čeká se na poptávku. Klíčovým elementem je použití plastu místo skla, který umožňuje složení displeje na polovinu. Displej má celkem lesklý povrch, takže zatím není jasné, jak to bude s jeho čitelností na přímém slunci.

Barevné varianty zahrnují tmavě modrou, červenou, zelenou, žlutou, hnědou černou a tyrkysovou. Jejich výhodou je, že mohou zobrazovat statický obraz bez toho, že by spotřebovávaly nějakou energii.Úvodní foto: E Ink / Tablet NewsKomentáře