Google Chromecast 2 s wifi N a Spotify

Gadgety |

Nový Chromecast by měl už od základu podporovat Spotify, WiFi 802.11n a přepracovává se i aplikace pro jeho ovládání. Stejně tak se očekává nový software zařízení, jak po stránce designu, tak funkcionality.

Google Chromecast 2 s wifi N a SpotifyNový Chromecast by měl už od základu podporovat Spotify, WiFi 802.11n a přepracovává se i aplikace pro jeho ovládání. Stejně tak se očekává nový software zařízení, jak po stránce designu, tak funkcionality.

 

Dokumenty o podrobnostech zařízení a notně rozostřené nekvalitní fotografie získal server 9to5Google. Uvádí, že samotná krabička bude více podobná puku a pravděpodobně nepůjde o pouhý stick nebo dongle do hdmi televize. Bude k dostání ve třech barvách a s vylepšenou hardwarovou i softwarovou výbavou

V prvé řadě WiFi podporující 802.11b/g/n běžící na 5GHz, ve druhé potom například funkce Fast Play, která ve spojení s rychlejší wifi umožňuje mnohem svižnější připojení zařízení a stream médií uživatelsky přívětivější. Z dokumentů vyplývá, že bude možné nový Chromecast připojit skrze Chromecast Audio přímo k reproduktovům nebo zvukovému systému v domácnosti a posílat zvuk do několika místností zároveň.

Co se týče programové vybavenosti, zdá se, že Google přepracoval vše. Povolil rozsáhlejší uživatelské přizpůsobení prostředí, přibyly "feeds" a předpokládá se propojení se sociálními sítěmi, novinkami zpravodajských serverů a nové widgety na hlavní ploše Chromecastu. 

Rozšíří se také nabídka placených i neplacených služeb (např. Netflix, Hulu, Spotify, Youtube Gaming). Hospodářské Noviny také spekulují o vkládání vlastních kanálů jako je Stream.cz nebo český HBO GO.

Každopádně se brzy dozvíme veškeré detaily, neboť 29 . září uvede Google společně s Chromecast 2 i novou generaci telefonů Nexus, jeden od LG a druhý od Huawei.

 Úvodní foto: Gadgetreview.comKomentáře