Lenovo představue svůj první mini počítač IdeaCentre Stick 300

Gadgety |

Společnost Lenovo představuje svůj úplně první PC Stick - Lenovo IdeaCentre Stick 300, který byl navržen pro používání doma i na cestách.

Lenovo představue svůj první mini počítač IdeaCentre Stick 300Společnost Lenovo představuje svůj úplně první PC Stick - Lenovo IdeaCentre Stick 300, který byl navržen pro používání doma i na cestách.

Kapesní zařízení Lenovo IdeaCentre Stick 300, tenké pouhých 15 milimetrů, je poháněno procesorem Intel Atom Z3735F, 2GB operační paměti a úložištěm o velikosti 32 GB, které je dále rozšiřitelné díky slotu na MicroSD kartu.

IdeaCentre Stick 300 je dostupný s operačním systémem Windows 8.1 s možností upgradu na verzi Windows 10 od 29. července. Nechybí ani možnost připojení WiFi a Bluetooth 4.0

Toto zařízení dokáže díky technologii „plug and play“ proměnit téměř jakoukoliv HDMI kompatibilní televizi nebo monitor na plně funkční počítač s operačním systémem Windows. IdeaCentre Stick 300 sice nevypadá jako klasický počítač, nicméně poskytuje srovnatelný výkon a také ovladatelnost, jakmile se k němu připojí ještě 2,4GHz bezdrátová klávesnice a myš.

Využití nalezne i v komerční sféře. IdeaCentre Stick 300 lze použít při realizaci digitální formy outdoorové reklamy digital signage nebo jako levné řešení registrace tržeb. Zároveň je dostupnou náhradou tradičních desktopů, které již ve školních IT učebnách dosluhují.

Lenovo IdeaCentre Stick 300 bude na českém trhu dostupný na začátku července za cenu 3 699 Kč.Úvodní foto: LenovoKomentáře