Ohebná čtečka, na kterou se dá i psát: Onyx Boox 13,3

Gadgety |

Čtečky se i u nás těší velké oblibě, a tak není divu, že jsme dychtiví po technologiích, které by mohly už tak pohodlné elektronické čtení ještě vylepšit. Takovou technologií by mohla být i čtečka Onyx Boox.

Ohebná čtečka, na kterou se dá i psát: Onyx Boox 13,3Čtečky se i u nás těší velké oblibě, a tak není divu, že jsme dychtiví po technologiích, které by mohly už tak pohodlné elektronické čtení ještě vylepšit. Takovou technologií by mohla být i čtečka Onyx Boox.

Jedná se o třináctipalcový displej s rozlišením 2200 x 1650 pixelů, který zobrazuje obsah na flexibilním E-Ink displeji. Něco podobného v současné době nabízí také Sony, jde o čtečku DPT-S1 s rozlišením 1600 x 1200 pixelů. Výrobce, tedy společnost Onyx se nechala slyšet, že první generace velké čtečky bude mít interaktivní displej, který bude možné ovládat dotykovým perem.

Původně měla být čtečka oficiálně představena už v říjnu, ale došlo k malému zpoždění. Onyx Book 13,3 tedy bude podporovat jak čtení, tak psaní poznámek a kreslení. Operačním systémem (resp. výchozí platformou) je Android, výrobce slibuje podporu PDF, a také aplikaci Kindle pro nakupování knih. Podle nových zpráv bude čtečka dostupná až na jaře 2016. Cena zatím nebyla oznámena.Úvodní foto: Onyx BooxKomentáře