Qualcomm představuje Toq - chytré hodinky pro smartphony s Androidem

Gadgety |

Na našem trhu možná zatím není k dostání takové množství chytrých hodinek jako v zahraničí, trh s nimi se však postupně rozrůstá. Svoje chytré hodinky již představily například společnosti Samsung nebo Sony a nyní je na řadě také Qualcomm.

Qualcomm představuje Toq - chytré hodinky pro smartphony s AndroidemNa našem trhu možná zatím není k dostání takové množství chytrých hodinek jako v zahraničí, trh s nimi se však postupně rozrůstá. Svoje chytré hodinky již představily například společnosti Samsung nebo Sony a nyní je na řadě také Qualcomm.

Hodinky Qualcomm Toq jsou za 349 dolarů prozatím jedny z nejdražších na trhu. Za stejnou cenu je k dostání například velmi dobrý telefon Galaxy Nexus 5. Oproti hodinkám Galaxy Gear ovšem nabízejí podporu pro větší počet smartphonů s Androidem a také některé jiní funkce. Patří mezi ně například bezdrátové nabíjení, mirasolový displej s velmi dobrou viditelností na denním světle, stereo Bluetooth audio a další.

Je třeba dodat, že konkurenční hodinky Sony jsou o 150 dolarů levnější. Neumí se sice bezdrátově nabíjet, na druhou stranu jsou vodě a prachu odolné. Vypadá to, že rok 2014 bude skutečně rokem chytrých hodinek. Láká vás takový doplněk, vlastníte už chytré hodinky nebo vám připadají zcela zbytečné?

 Úvodní foto: Qualcomm

Komentáře