Skully: první helma pro motorkáře s operačním systémem Android

Gadgety |

Pokud vás zajímají gadgety všeho druhu a zároveň motorky, možná by vás mohla zaujmout helma, kterou tým vývojářů propojil s operačním systémem Android. Skully Android je zatím jen projekt na Indiegogo, ale objednat si chytrou přilbu můžete už teď.

Skully: první helma pro motorkáře s operačním systémem AndroidPokud vás zajímají gadgety všeho druhu a zároveň motorky, možná by vás mohla zaujmout helma, kterou tým vývojářů propojil s operačním systémem Android. Skully Android je zatím jen projekt na Indiegogo, ale objednat si chytrou přilbu můžete už teď.

Cena začíná na 1399 dolarech, což může vypadat jako hodně, ale je důležité si uvědomit, že tohle není obyčejná helma. Poskytuje sice, jako klasická helma, ochranu pro vaši hlavu, ale navíc je vybavena displejem – podobně jako např. brýle Google Glass. Na něm je možné zobrazit navigaci, díky zabudované zadní kameře je vidět, co nebo kdo je zrovna za vámi a pokud helmu propojíte se smartphonem, můžete si kza jízdy klidně zavolat nebo ovládat svůj telefon hlasovými povely. Helma Skully AR-1 by se měla začít prodávat v květnu 2015 a zatím to vypadá, že projekt bude zafinancován úspěšně.Úvodní foto: SkullyKomentáře